Nesnažte se změnit sami

Jestli na něco doopravdy věřím, tak jsou to dobří učitelé. Dobrý mentor, dobrý trenér a dobrý učitel (buď v jedné, či více osobách) je podle mě faktor, který hraje zásadní roli v tom, jestli se vám podaří změnit se k lepšímu... nebo ustrnout v zajetých kolejích. 

Dobrý mentor vám může pomoct najít odpovědi na vaše konkrétní otázky. Kouč vám může položit nové otázky, které jste si měli možná položit už dávno, ale lepší později nežli později. Trenér vás donutí hodinu cvičit v posilovně dvakrát týdně a když si ho předplatíte na půl roku dopředu a domluvíte si hodiny na pevný čas, nebudete mít problém dokopat se do cvičení. 

Jasně, poslouchat dobré rady se vyplatí. Tuhle radu si možná vzala až moc k srdci Nikola Salašová, absolventka vysoké školy a postgraduálního studia, která strávila měsíce na pracáku až nakonec našla úspěšně pracovní místo v autoservisu. Je dobré mít učitele, ale nemyslete si, že je to substitut k leadershipu a k iniciativnosti.

Pokud na sobě chcete něco změnit, nesnažte se o to sami. Mějte dobré učitele, (většinou) dejte na jejich rady, ale nezaměňujte studium za tvrdou práci. Jinak vás potká autoservis ať máte vysoké školy dvě, nebo tři.