Peníze, nebo svoboda?

Můžete mít oboje?

Práce je směnný obchod. Za svůj čas dostanete peníze. Děláte věc co vás baví (nebo nebaví), nemůžete  být se svými blízkými či přáteli, budete nejspíše v prostředí, které jste si nevybrali (volná noha nebývá výjimkou) a za to dostanete peníze.

Pokud chcete více peněz, musíte více nabídnout. Může to znamenat také nabídnout více svojí svobody (času, energie, schopností) někomu výměnou za peníze. Chcete být partnerem v advokátní kanceláři? Nejspíše pak zapomeňte na klidné obedy, procházky po městě s partnerem a volné víkendy.

Chcete volné víkendy, klidné obědy a čas na procházky? Nejspíše budete muset pak oželet trochu těch peněz. Něco za něco.

Nezapomeňte ale na jedno. Nehledě na to kolik vyděláváte každý musí chodit do práce, platit účty, něco jíst, řešit nepříjemné zákazníky, ráno vstávat z postele a dělat všechny ty další nepříjemné věci, které s prací souvisí. 

Poznejte obě strany mince. Rozmyslete si dobře vaši volbu a stůjte si za ní. Těch osm hodin je lepší strávit tak, aby vám to opravdu vydělávalo nebo vás to opravdu bavilo. 

A pokud vás to nebaví, po páté hodině je dost času na to, co vás doopravdy baví.