Present to inspire - přestaňte uspávat nudnými slajdy a začněte prezentovat šťavnatě (prezentace zdrama)

S láskou k PowerPointu a čtenářům mého blogu jsem vytvořil prezentaci Present to Inspire. Můžete si jí prohlédnout na Speaker's Deck, stáhnout zdarma jako PDF a hned při vytváření další prezentace využít jednotlivé kroky.  

Nejdůležitější body k sakra dobrým slajdům (nezapomeňte!): 

  • Zrak trumfuje všechny smysly. Pokud prezentujete vizuálně, lidé si z vaší prezentace odnesou až 60% informací. Pokud jen mluvíte, je to sotva deset.
  • Vytváření prezentace je proces, je to cesta, kterou se vydáváte k cíli. Skládá se vždy z následujících kroků - brainstorming pomocí lepících papírků, identifikování jádra, vytvoření struktury, načrtnutí slajdů a vytvoření slajdů v počítači. 
  • Dobrá prezentace má splňovat tzv. SUCESs kritéria - měla by být jednoduchá (Simple), obsahovat nečekané příběhy, fakta a čísla (Unexpected), měla by být věrohodná (Credible), obsahovat příběhy, videa a metafory s emocemi (Emotional) a měla by mít příběhy (Stories). 
  • Vždy používejte dálkové ovládání (prezentér). Pokud potřebujete předat divákům více informací, dejte do do handoutu v PDF, kterým účastníkům rozešlete po prezentaci. Vyhnete se tak nabitým slajdům textem, které nikoho nezajímají (nebo vás snad baví číst slajdy?). 

Věřím, že vám tyto body pomohou při přípravě vaší další prezentaci. Nikoho nebaví sedět a usínat u skomírajících slajdů a vy to můžete změnit. Sdílejte tuto stránku, pošlete odkaz svému kolegovi či kamarádovi a změňte způsob, jakým se v Čechách prezentuje. 

Děkuji za vaši podporu. I jedno malé sdílení pomůže trochu zlepšit svět.