Pro poskytování skvělých služeb minimalizujte tření

Představte si, že jste se rozhodli udělat večeři pro svého partnera a jdete tedy nakoupit do obchody suroviny.

Obchod, do kterého jedete, se vám už dlouho líbí. Má přehledné internetové stránky a můžete se je na cokoliv zeptat. Zboží můžete objednat přes internet, u každého typu produktu je jasný jeho původ a složení. Otevírací doba je navržená i pro velmi zaměstnané. Vy dnes chcete zajet do tohoto obchodu osobně. 

Obchod je dobře vyznačen, má vyhrazené parkování pro zákazníky. Hned u vchodu vás obsluha pozdraví a zeptá se vás, jestli vám může nějak pomoci. Pomůže vám s výběrem nejvhodnějších surovin a doporučí vám dokonce způsob jak dobře připravit lososa, kterého jste si právě vybrali. 

Nejen to, doporučí vám také vhodnou přílohu a víno, které by se k rybě hodilo. Na pokladně vás pozdraví, zaplatit můžete min. třemi způsoby. Vše vám zabalí do úhledné papírové tašky a nabídnou, že vám těžkou tašku donesou až do kufru vašeho auta.  

Říkáte si - nakupování nebylo nikdy tak snadné. Proto sem rádi chodíte.  Nejen že dobře nakoupíte, ale vše tak tak hladce, že si u toho i odpočinete.

U skvělých službách je důležité minimalizovat tzv. tření, tedy vše, co zdržuje, ztěžuje nebo činí službu hůře použitelnou. Dobré značení, místo na parkování, vše zabalené rovnou to tašky, možnost zaplatit více způsoby - to vše majitel obchodu navrhl, aby minimalizoval ve svém obchodu tření.  

Navrhněte vaše služby tak, aby měly hladký a jasný průběh. O to více zákazníků se k vám bude rádo vracet.