Problém s myšlenkou posledního měsíce života

Kolikrát jste už četli článek o tom, jak žít jako kdybyste měli poslední měsíc života? I když má tahle myšlenka pro vás něco užitečného, není využitelná v praxi. Od dlouhodobého strategického myšlení se z života stane návštěva lunaparku - za vstupné v omezeném čase vytěžit co nejvíc.

Jasně, omezili byste nejspíše televizi. Možná byste telefon vyhodili z okna (proč řešit otravné zákazníky, když máte měsíc života), dopsali byste knížku, k lidem okolo sebe byste začali být daleko více upřímní. Možná byste projeli republiku a začali dělat přednášky o tom, jak žít opravdu naplno.

Cestovali byste, setkali byste se všemi, které jste už dlouho neviděli. Navštívili byste všechny místa, které jste chtěli navštívit v dalších třiceti letech života - teď byste měli už jen měsíc!

Problém takového myšlení je nasnadě. Nejspíše by po vás zůstal vyluxovaný bankovní účet, rozprodaný majetek a možná by najednou experimentování s drogami nevypadalo jako tak špatný nápad. V životě máte ale daleko víc času a spoustu dlouhodobých cílů chce roky dřiny, než přijde ovoce.

Omezte sociální sítě, buďte s přáteli a s rodinou, ale žijte tak, abyste tady byli ještě dlouho.