Shodněte se

Jakým způsobem spolu budete mluvit ovlivní celý váš vztah. Podle toho se dá předpovědět jakou šanci vydržet bude váš vztah mít. Jak docílit toho jestli spolu budete mluvit nebo ne?

Nejlepší je se často shodovat a dávat za pravdu tomu druhému pokud pravdu má - když někomu řeknete, že má pravdu, má to dvě obrovské přednosti:

1.     Posílíte tak váš vztah, protože jsou nám příjemní lidé, kteří s námi souhlasí.

2.      Ukážete, že se nebojíte uznat pravdu. 

Nejsnadnější způsob jak dosáhnout kvalitní a efektivní komunikace je shodnout se na tom jakým způsobem spolu budete mluvit. Obsahuje to dvě zásadní ingredience:

1.     Shodnout se co všechno budete dělat

2.     Shodnout se co všechno nebudete dělat

Do první skupiny spadá, že budete mluvit klidně, budete upřímní a budete začínat vaši diskuzi fakty - protože když začnete fakty, pomůžete tak tomu druhému vás pochopit. Z faktů můžete ukázat, jak na vás zapůsobily a proč jste tak či onak reagovali.

Do druhé skupiny patří vše, čemu se chcete mezi vámi vyvarovat - používáním častých a zbytečných zbraní proti diskuzi - agrese a ticha. Derivacemi jsou jízlivé poznámky, ironie a pošťuchování.

Shodněte se, jak se spolu budete bavit, protože tak dáte jasná pravidla hry. A tím, že se tomu druhému otevřeně zavážete, vám to nedá se podle toho nechovat.