Tisíce malých rozhodnutí

K dobrým, špatným i excelentním výsledkům vede dlouhá cesta. Není to často jeden převratný okamžik, kdy najednou "prozřeme" a je nám vše jasné.

Odpovědí na vaši kariéru, zdraví či úspěch (ať už do definujete jakkoliv) není jeden okamžik, jeden seminář, jedna knížka. Jsou to tisíce malých rozhodnutí, ty formují to, kým se stanete.

V kolik vstáváte, jak dlouho a na čem pracujete, co snídáte, jak sportujete (nebo o tom jen mluvíte), jak trávíte svůj volný čas, jestli si děláte přestávky, jestli jedete non-stop nocovky... to vše vás formuje.

Často vás právě malé změny posunou dopředu. Chcete zlepšit alespoň trochu své zdraví? Procházka po obědě na půl hodiny může pro začátek bohatě stačit. Proč hledat složitá řešení, čekat až budeme mít značkové oblečení na běh, profi sporttester, vlastního trenéra.. okolo domu můžete jít už dnes.

Problém je v tom, že si spíše lépe pamatujeme seznamy věcí, co nesmíme. Co nesmíte v práci, v pronajatém bytě, v kavárně, na sjezdovce. 

Co si zkusit ale někdy udělat seznam toho, co můžete dělat? Zjistíte, že je toho spoustu, co můžete dělat. Každý den můžete vybrat z těch tisíců malých rozhodnutí jedno, které vás posune dopředu.

Nečekejte velké změny, zkuste dnes udělat jedno malé rozhodnutí.