Tři jednoduché kroky, které vám již zítra pomohou v práci

nejsou dokonalé, ale právě v tom je jejich síla.

Jak se snažíme hledat dokonalá řešení, ubírá nám to zbytečně energii a čas. Chceme se naučit vstávat každý den brzy, chceme být proaktivní každý pracovní den a chtěli bychom mít každý oběd zdravý, výživný a plnohodnotný. Hledejte raději osmdesátiprocentní řešení. Když budete dělat následující triky alespoň v 80% případů, bude to stejně super.

Nápad 1: Pošlete někomu děkovný email.

Není jednodušší způsob jak si rozšířit vaši sféru vlivu. Pokud na vás byl číšník v restauraci milý, eshop odvedl sakra dobrou práci nebo se prodavačka na kase číslo osm dnes opravdu usmívala, pošlete email do té dané firmy, že děkujete. Kompliment se šíří rychleji jak jarní chřipky a optimismus z něj vycházejí je daleko více nakažlivý. Děkuji, a zase rád přijdu. A oni vás přivítají s otevřenou náručí a budu mít slzu v oku, když budete odcházet.

Nápad 2: Přečtěte si email až po tom, co uděláte kus práce.

Emailem se málokdy udělá nějaká pořádná práce, a proto na emaily odpovídejte až za odměnu po tom, co uděláte kus práce. Uvidíte, jak se vaše produktivita zdesetinásobí. Kreativní práce je těžká. Práce, která mění svět, je těžká. Práce, při které používáte srdce i hlavu, je těžká. Nenechávejte ji napotom, začněte s ní hned zrána.

Nápad 3: Napište si tři věci, které by vás dostaly z komfortní zóny a termín, kdy je uděláte.

Chcete ráno brzo vstát, učit se nový jazyk, chtěli byste v práci něco změnit, chtěli byste vaše nápady vytroubit do světa, chtěli byste rozjet nový business. Cokoliv malého nebo velkého, co vás posune. Vyberte si tři věci ze seznamu věcí, které vás posunou dopředu. Napište si termíny a pusťte se do práce.