Tři kroky jak se odseknout, když nevíte co dělat

Nikdo neví, co dělat.

Jediný způsob jak se naučit odvaze je být odvážný. Jediný způsob jak se naučit podnikání je podnikat. Jediný způsob jak se naučit sebevědomý je být sebevědomý. Jediný způsob jak se naučit vizionářství je být vizionářem. Jediným způsobem jak vědět co dělat je jít a dělat.

Každý revoluční nebo nový nápad se zdá na začátku jako šílený. Nikdo doopravdy neví co dělat, dokud to nezkusí. Nikdy nevíte, jestli váš podnikatelský nápad má smysl, dokud se neobjeví zákazníci ochotni platit. Kdyby někdo věděl, co dělat, tak by to nejspíše už dělal. Prémium se platí právě za to dělat věci, kterých se bojíte. Co ale dělat, když máte pocit, že nevíte co dělat?

Jedna. Na vršek A4 papíru si napište váš cíl. Napište si pod to vše, co musí nebo má být splněno, aby váš nápad měl smysl a uspěl. To jsou vaše kritické faktory úspěchu. Dva. Udělejte čáru, pod čarou napište všechny způsoby, jak byste si mohli vaše kritické faktory úspěchu otestovat. Tři. Vyberte pět nejlepších nápadů na otestování kritických faktorů úspěchu a napište si termíny, do kdy je otestujete.

Pusťte se do práce. Pocit, že nevíte, co máte dělat je známkou toho, že se chcete pustit do něčeho smysluplného.