Tři neskutečně jednoduché způsoby, jak si vybudovat skálopevnou vůli.

Všechno to začalo třicetidenní výzvou a článkem o mých zkušenostech z poloviny cesty. Článek je teď na první stránce na Seznamu i Googlu v hledání třicetidenní výzvy. Co jsem od té doby zjistil je, že pokud chcete na sobě něco změnit, potřebujete mimo jiné silnou vůli. 

A silná vůle je zatraceně cenná věc.  

Znáte ten pocit, když přijdete v podvečer z práce a i když jste si dali za cíl, že po práci zapracujete na svých cílech, tak nemáte žádnou energii to opravdu udělat? Nebo přijdete do obchodu a nemáte vůli ty chipsy nevzít z regálu. I když víte, že je doma potom vyluxujete do posledního lupínku. Všude jsou dnes různé nástrahy, které nás vzdalují od toho, co chceme, a proto se víc než hodí vědět, jak vůli dobíjet. 

Vůle je jako sval. Dá se posilovat, dá se unavit a dá se regenerovat. 

Svoji vůli můžete posilovat. Stačí dělat skoro cokoliv při čem se musíte zapřít, abyste to udělali. Od ranní sprchy, po maraton - cokoliv vyžaduje vaši vůli je dobré dělat pravidelně. Vyberte si jednu věc a dejte si jí jako třicetidenní výzvu.

Každý den, po třicet dní budu... (doplňte váš trénink). 

Podle posledních výzkumů je vůle schopnost s omezenou kapacitou. Na toto téma doporučuji skvělou knížku Willpower Instinct, která je na mém best book listu. Proč by vás to mělo zajímat? Protože když vůli vyčerpáte, těžko budete něco na svém životě měnit. Stačí přijít unavený z práce a je po práci na cílech. Jak vůli teda dobíjet?

Zpomalte svůj dech. Snad nejjednodušší způsob jak se uklidnit, odbourat stres je zpomalit váš dech. Soustřeďte se na nádech a výdech a zkuste mít max. 3-5 nádechy-výdechy za minutu. Čím pomaleji, tím lépe. Rozhodně ale nezadržujte dech, tím akorát zvýšíte stres. 

Jděte se projít a koukejte přitom do něčeho zeleného. Když máte pocit vybitých baterek jděte se na chvíli projít, vezměte si s sebou třeba kafčo, nebo příjemnou hudbu do sluchátek a sedněte si nejlépe do parku. Stačí tak pár minut a velmi rychle s tím dobijete baterky. 

Dejte si krátký odpolední šlofík nebo nohy nahoru a zavřené oči. Stačí dvacet minut na to, abyste se zregenerovali a měli sílu na dlouhé odpoledne. Churchill si dával pravidelně šlofíka, podle jedné studie se výkony pilotů NASA po 26 minutovém šlofíku zlepšili o 34%, můžete si také dát šlofíka? Nebo si jen dát nohy nahoru, na chvíli zavřít oči a vypnout? Pokud máte odpoledne pocit, že se vám chce strašně spát, je to naprosto normální. Váš mozek žadoní po šlofíku.

Jak můžete vy využít tyhle jednoduché techniky při cestě za vašimi cíli?