Tři zajímavé projekty

Sepište si seznam vašich projektů - osobních i pracovních. Kolik jich je? Deset, patnáct?

Vyberte si tři opravdu zajímavé projekty.

Projekty, které vás můžou posunout úplně jinam. Výrazně zvýšit váš příjem, naučit se něco nového, udělat prezentaci na téma, o kterém jste doposud nic nevěděli. Může to být také vrátit něco z toho co jste se naučili do komunity. Můžete zajít do blízkého klubu Toastmasters a udělat prezentaci na něco, co jste se v businessu naučili. Nebo můžete jen kamarádovi pomoct, dát pár dobrých tipů.

Když sdílíte vaše nápady, obě strany vyhrávají. Vyhráváte vy, protože čím víc nápadů dáváte zdarma ostatním, tím roste vaše hodnota. Lidé se na vás budou rádi obracet, protože máte nápady a dáváte je zdarma pryč. Což je dobrým ukazatelem toho, že máte nápadů dostatek a nemusíte si tak každý nápad bedlivě střežit.

Vyberte si z těch mnoha projektů tři. Tři nejdůležitější, zatraceně dobré projekty, které vás posunout kupředu. Všechny ostatní dejte do šuplíku, delegujte je, zrušte je, vymažte je. Někdy stačí jen jeden dobrý projekt. Vybudovat jeden skvělý produkt, jednu firmu, vychovat skvělé dítě.

Nehledě na to kde jste, minimalizujte počet vašich projektů. Čas a energie jsou příliš cenné na to, abyste je dávali víc jak na tři projekty.

PS. Tři se mi ukazuje jako magické číslo. Tři projekty, tři hlavní úkoly na jeden den. Možná  je vaše číslo 5, ale i tak - začněte se třemi, držte je měsíc. Pak uvidíte sami, kolik je vaše optimum. Věřím, že ale výrazně méně než teď.