Udělejte občas trojité salto.

Trojité salto je ukázat, že umíte dodávat.

Před týdnem jsem si objednal donášku jídla z restaurace, která byla pět a půl kilometru od naší kanceláře. Za třicet minut bylo thajské rizoto na stole i s hůlkami v krásném papírovém pytlíku. Jak to dokázali? Netuším. Je to důležité? Ne, ale bylo jasné, že umí udělat trojité salto.

Trojité salto je dodat něco neuvěřitelného. Být neskutečně rychlý, dodat třeba velmi složitý dokument do druhého dne. Znamená to odpovídat na každý email na vaši zákaznickou podporu do deseti minut. Znamená to přečíst si vše, co najdete o protistraně na Google před tím, než máte schůzku. Vy musíte najít své trojité salto a definovat ho.

Byly doby, kdy jste ve vašem životě udělali trojité salto. Něco neskutečného. Nespali jste třeba dva dny a intenzivně pracovali, dokud jste nedokončili důležitý projekt. Upekli jste kolegovi dort, když měl narozeniny. Poslali jste vašemu oblíbenému autorovi dopis s poděkováním. To jsou věci, které nikdo nedělá moc často. Právě proto jsou hodnotné.

Trojité salto znamená udělat něco výjimečného a hodnotného. Umět napsat stránku náhodného textu za dvě minuty je možná výjimečné, ale není to hodnotné. Hodnotu může odrážet ochotu lidí za to zaplatit. Nebo to může být vaše investice do vztahů s vašimi kolegy, zákazníky či kamarády. Budování vztahů se vyplatí a nemusí jít vždy o peníze. Lidé nemají rádi ty, kteří dělají jen to, co sype.

Trojité salto znamená říct prokrastinaci „jdi do háje“ a opřít se do projektu tak, jako nikdo. Vzít všechno vaše nadšení, elán, sny a cíle, které jste měly a na chvíli na ně zapomenout.

Protože víte, že je lepší občas udělat trojité salto, než o tom pochybovat.