Užívejte si rutinní život

Ostatní leží na pláží a vy musíte do práce. Nebo je to jinaK?

Ostatní leží na pláží a vy musíte do práce. Nebo je to jinaK?

Každý den vidíte na sociálních sítích usměvavé fotky svých přátel a "přátel" jak leží na pláži, užívají si práci z exotických destinací a na rozdíl od vás nežijí vůbec rutinně. 

Kdo dnes nepracuje alespoň z domova nebo z Thajského coworkingového centra jako kdyby nebyl. Společenský diktát je jasný — jestli nejste usměvaví, nepracujete z pláže a váš život není totálně [kůl frý], pak máte problém. Do práce musíte vstávat s nadšením.. prostě: Bože, už se nemůžu dočkat abych dělal něco, co mě naprosto naplňuje a nejspíš tím i změním po čase svět!

 Nevím jak vy, ale možná to máte podobně jako já. Nežiju kůl-frý. Tahle fotka je z mojí cesty do práce, která mě každé ráno čeká. Je to vlastně totální rutina. A to mě na tom baví. A možná i vy byste si měli začít rutinu užívat.

Dřív jsem pracoval v Německu. To bylo o dost víc kůl. Za rok nalétáno přes 50 letů, život v taxíku, hotelu a letadle pro mě prostě měl grády. Pak jsem ale celkem rychle zjistil, že mě to totálně vysává - minimum volného času, zdraví šlo do kytek a na létání postupně nebylo rozhodně nic cool. Spíš jste se celou dobu těšili, až budete ve vlastní posteli.

Dívám se do slovníku cizích slov a rutina má shodou okolností více významů. Mimo jiné je rutina "pravidelný postup, dovednost, šikovnost". 

Dívejte se na rutinu tímhle způsobem. Dívejte se na ni jako něco, co se můžete učit, dává vám to vnitřní klid a zároveň je to něco, co vám dává jasný řád. 

Buďte v pohodě, ono na té pláží to není vše růžové. A kdybyste viděli, co se za některými úsměvy skrývá za problémy, tak byste možná dost rychle přišli na to, že jedna cesta metrem vás fakt nezabije.

Co pro vás znamená rutina? Porovnáváte svůj život s úsměvy na sociálních sítích ostatních?