Vítězové a váš hlad

Je čas změnit pohled na vítěze. Možná existuje oblast, kde se díváte na ty nejlepší a strašně rádi byste tam byli. Rolls-Royce, soukromá letadla, privátní concierge služby, Crème brûlée k cibetkové kávě je tam standardem. Vím, co si možná říkáte. Nejsem tak vepředu, tak silný, velký, mocný a úspěšný. Chybí mi všechny ty vymoženosti, které se dají koupit a vítězové je mají. Chybí mi síla, kontakty, neumíte vstávat v pět a bojíte se, že nikdy nestihnete dohnat vítěze.

Je čas změnit pohled. Jste laserový paprsek. Být druhý nebo třetí je právě vaší silou. Jste hladový vlk, který nemá co ztratit. Jste flexibilní, přizpůsobivý. Poleze houštím a nebojíte se obětovat vše. Nechcete být druhý. Vítězové obětovali spoustu energie do tvorby systému, byrokracie, tvorby stoje na peníze. Zde je vaše výhoda. Jste individualista. Věříte si a máte sílu dodávat zákazníkům přesně to, co chtějí. Nemáte takový kapitál, ale váš hlad je silnější. Když vaše konkurence spí, vy pracujete. Když vaše konkurence vyplňuje formuláře, vy pracujete. Když vaše konkurence popíjí Dom Perignon a oslavuje úspěch, ztrácí sílu a zde je vaše šance. Už teď jí dýcháte na záda. Vítězové se bojí ztratit, vy jste se rozhodli být bojovníkem.

Máte konkurenční výhodu. Tou je právě váš hlad po vítězství. Nemáte co ztratit, můžete obětovat vše a přesto skoro nic neztratit. Hladového člověka máloco zastaví. Váš drive vás kope dopředu a stanete se tak brzy jen těžko porazitelným. Makáte tak tvrdě, protože musíte. Nedá vám to spát. Hlad je váš přítel, využijte ho. Není co ztratit. Po vítězích jděte tvrdě, nemáte co ztratit.