Vůbec se vám nechce? Skvělé znamení

If you hear a voice within you say 'you cannot paint,' then by all means paint, and that voice will be silenced. -Vincent Van Gogh

Obrázek: In the Streets od (Loli), www.flickr.com via www.compfight.com

Dnes se mi vůbec nechtělo na bazén. Nikdy se mi nechce. Miluji plavání. Jak je tenhle oxymóron možný?

Miluji plavání, ale nenávidím chození na bazén. Nejhorší stavy jsem vždycky kupodivu ty, když jsem ještě nic neudělal pro to, aby tam šel. Přitom si stačí sbalit plavky, ručník, obout boty a vyrazit. Rady Steva Jobse „follow your passion“ mají myslím jeden výrazný háček – často se nám vůbec nechce dělat to, co bychom chtěli dělat nejvíc.

Rádi byste zhubli, ale ještě jste pro to nic neudělali? Jste podnikatel, který nikdy nezačal žádný business? Čekáte na tu touhu po něčem, co vás bude šíleně bavit hned od začátku? Nevěřte na to, stačí, když vás bude bavit hlavní náplň té dané aktivity.  Pochybuji o tom, že lidé co milují běhání, ráno v šest vyskočí z peřin jako srnka, šupnou do bot a s úsměvem vyrazí ze dveří.

Pokud máte pocit, že se potřebuje vždycky přemoci, než začnete dělat to, co vás baví – vězte, že je to normální. A co víc, nikdy to neodezní. Neposlouchejte hlas, co vám říká, že máte raději sedět na zadku.

Vstaňte, šupněte do boty a vyrazte ze dveří. A ten hlas bude umlčen.