Začínat analogově

Vyzkoušel jsem nový způsob při přípravě prezentace. Dříve jsem k brainstormingu používal papír a tužku, případně program Mindjet. Použití Post-it lepících papírků se zdá být efektivnější, protože se snadno uspořádávají, snadno se v nich hledá hlavní myšlenka prezentace a je to i větší zábava

Také máte připravit nějakou prezentaci? Začněte analogově - vezměte si kupu papírků a piště jeden nápad za druhým papírek za papírkem. Kreslete si myšlenkové mapy na papíře. Vezměte si blok a generujte nápady s papírem a tužkou - ať už si vyberete jakýkoliv způsob, vždycky se vyhýbejte počítači. Analogový způsob vás zbaví problému se soustředěním, protože vás nebude nic otravovat. Stačí myslet jen na generování myšlenek, každá myšlenka je dobrá v této fázi, uspořádávat a hledat hlavní body budete až v další fázi.

Zlaté pravidlo - většina dobrých prezentací vznikla nejdříve na papíře, většina špatných prezentací vznikla rovnou v PowerPointu. 

Analogový přístup k prezentaci vám umožní si nejdříve vygenerovat spoustu nápadů, ty potom setřídit a PowerPoint už vám bude jen posledním pomocníkem za vaší lepší prezentací. Designéři, architekti, umělci - ti všichni začínají analogově, zkusme to také.