Zdi, které si stavíme sami

Změnit můžete skoro vše, přitom tolik lidí si okolo sebe staví skleněné zdi, skrze které se dívají na ostatní. A říkají si, že by rádi měli a vypadali jako ostatní, ale prostě nemůžou. Že to skvělé na světě tu není pro ně.  Je čas ty zdi zbourat a uvědomit si, co všechno změnit můžete. Je čas opustit bolestivé výmluvy.

To, v jaké rodině jste se narodili nedefinuje vaši budoucnost. Stejně jako vaše současná váha nedefinuje to, kolik váha ukáže za rok. Potkávám mnoho lidí, kteří se nějakým způsobem nálepkují. Říkají o sobě jací jsou, jaké mají špatné vlastnosti, co je na nich špatně, co jim nesluší atd. Spoustu negativních vlastností. Vždy mám chuť jim říct: "Ale vždyť to můžeš změnit!". Pak si vzpomenu na nevděk nevyžádané rady a raději si nechám radu pro sebe. Protože je toho tolik, co bych na sobě změnil. Nicméně mou novou mantrou je: "Můžeš se změnit".

Většinu věcí ve vašem životě změnit můžete, je těžké si ale tuto možnost přiznat. Proč? Protože pak nejspíš budete muset jít a nějakou tu změnu udělat.

Když dnes začnete na nějaké malé změně ve svém životě, do několika týdnů už to bude větší změna. Když začnete třeba dnes trošku šetřit, pak maličko víc, pak začnete trochu víc pracovat, trochu víc vydělávat, tak do roka dvou na tom budete finančně daleko, daleko lépe. Stejně tak malá změna v jídle, ve sportu, ve vašem oblékání bude iniciovat další velkou změnu.

Když něco chcete, tak můžete. S touto myšlenkou přišel Dan Přibáň a vřele doporučuji jeho prezentaci na TEDx. Jo, je to ten blázen co jezdí po světě s trabanty. 

A kdy je ten nejlepší čas začít? Ne včera, ale dnes.