Co doopravdy chceme - sny, nebo realitu?

Motto: Dávejte si pozor na to, co chcete. Mohli byste to také dostat.

Chtěl jsem být profesionál. Nebo minimálně vypadat jako profesionál. To jsem si představoval jako nosit krásný oblek, kravaty a mít nějakou opravdu pěknou koženou tašku. A Mercedes. Nebo alespoň Superba. To manažery mají, ne? Letištní salónky, pětihvězdičkové hotely, transfer až na letiště s řidičem. A hodně cestovat, to mi s tím úspěchem vždycky nějak šlo dohromady.

Až pak došlo na létání a za mnou bylo přes 40 letů za rok. Kdo to zažil tak ví - cestování vám po čase začne ničit jak zdraví, tak vztahy a dobrou náladu. Začnete to brát jako nutné zlo, rozhodně ne něco, co by mělo být zábava.

Chtěl jsem být někdo jako Seth Godin. Prostě dělat prezentace, jezdit po republice a mluvit o tom, co mě baví. Akorát jsem si neuvědomil kolik práce za tím bude stát - vybudovat si jméno, portfolio, najít zákazníci, postavit kompletní školení, materiály, naučit se opravdu dobře mluvit, mít energii celý den nebo taková drobnost jako dobrá nálada celý den. Na školení prostě nemáte možnost ukázat, že jste měli zrovna den na draka. Musíte být nadšení tak jako tak. 

A tak když se nám někdy naše sny vyplní tak zjistíme, že to vlastně ani nechceme. Je proto důležité se zamyslet nad tím, jestli chcete i tu odvrácenou stránku mince - můžete mít luxusní auto, ale budete zároveň platit drahý servis? Budete chtít uspět ve vaší kariéře, ale jste zároveň ochotni pracovat dlouho do noci, létat dvakrát týdně nebo obětovat vaše koníčky vaší kariéře? 

Vyberte si co chcete a přijměte i to negativní, které souvisí s vaším snem. Protože pak budete chtít něco reálného, ne jen sen, který má jen to pozitivní a nic negativního. Když chcete napsat knihu, budete sedět, psát a psát a škrtat. Jestli tohle nechcete prožít, nerozhodujte se pro psaní knih.

Co chcete? Co k tomu ale zároveň všechno patří? Jste ochotni akceptovat to dobré i špatné? 

Chtějte realitu, protože ta je daleko zajímavější než nejbarvitější sen. 

Co chcete vy?