Kdy je ten pravý čas?

Když jsem se snažil najít prostor v kalendáři kam dát každý den hodinu doučování němčiny, nikam se mi prostě nehodila. Stejné to bylo se sportem. Ráno to nebylo ideální, odpoledne jsem už zase býval unavený. Podobný případ byly i schůzky s přáteli. Zajít na oběd zabíralo čas z pracovního života a musel jsem pak věci dohánět večer, zajít večer se také ale úplně nehodilo.

Možná zažíváte podobnou situaci. Chcete se zlepšit v cizím jazyce, chcete mít čas na přátele a zároveň také sportovat. Kde najít ten "ideální čas" na vše? Jak si to dokonale naplánovat tak, aby se vám vše hodilo, nebyli jste rušeni od práce a zároveň vše stihli?

Po různých experimentech jsem došel k poměrně jednoduchému závěru. Optimální čas na věci, které nejsou akutní, ale přesto důležité (přátelé, zdraví, rozvoj) není nikdy. Jak si tohle uvědomíte a přiznáte, vše se změní.

Našel jsem časy, které jsou prostě schůdné. Nejsou dokonalé, ale fungují. A to je to, co vám stačí. Nehledejte zenovou rovnováhu jako kdybyste se měli půl roku věnovat meditaci u indických mistrů. Vezměte čas, který je první po ruce a dává smysl a s tím pracujte a hlavě se toho programu držte. 

Většina lidí trpí na pocit, že existuje dokonalý čas, který neustále hledají. Experimentují co by bylo lepší, ale ničeho se nedrží, u žádného programu nevydrží dlouho. Co tedy s tím?

Vyberte si schůdné časy pro vaše přátelé, zdraví a rozvoj a ty držte dokud se nestanou zvykem. A pokud máte pocit, že váš život tak nebude v rovnováze, buďte v klidu. Ten můj také není. Protože ten pravý čas není nikdy.