Kterou hru se rozhodnete hrát?

Vyhrát nějakou hru může přinést negativní překvapení pokud nevíte, jakou hru hrajete. Je lepší si dopředu rozmyslet co doopravdy na konci hry bude za výsledek.

Honit se za nejlepším průměrem ve škole je hra. Můžete získat prospěchové stipendium. Můžete tak vyniknout před spolužáky. Co bude výhra této hry znamenat za pět let po škole? 

Jít za nejlepšími pracovními výkony je hra. Můžete se snažit maximalizovat svůj výkon, dodávat nejvíce, nejlépe a nejrychleji. Kam vás tato hra nejspíše posune?

Můžete se rozhodnout opravdu se zlepšit ve vašem koníčku. Posunete se ve Španělštině z A1 na B1. Najednou se dorozumíte s cizincem, otevřely se vám nové dveře. Změní to ještě nějak váš život?

Rozhodli jste se získat nějaký certifikát. Budete se o nocích učit, pracovat na zkouškách, shánět materiály. Nakonec ho složíte. Šlo vám doopravdy o certifikát, nebo o něco jiného?

Často lidé bývají negativně překvapeni, když zjistí, že pracovali na špatném místě. Určitě, hrajte hry, ale dobře si rozmyslete, jestli povedou tam, kam chcete. 

PS. Pokud se chcete naučit dělat lepší rozhodnutí (a vybírat lepší hry), doporučuji tyto dvě knížky - Decisive a Smart Choices.