Nedoufejte v pevnou vůli zítra (a mějte tak silnější vůli na to co chcete)

Jedna z věcí, která nás formuje, která tě formuje, je vůle. Když ráno vstanete a říkáte si - tak, a dneska už začnu cvičit, začnu jíst zdravě, začnu pracovat na svém novém businessu - tak váš úspěch stojí na síle vaší vůle. Chtěli bychom být produktivnější, efektivnější, kreativnější - ale přitom se dost často vlastně změna nepodaří tak, jak bychom chtěli. 

Co s tím dělat? Jsme opravdu odkázání na to trávit náš život odpovídáním emailů, řešením urgentního místo důležitého?

Nemyslete si, že tohle byla jen výjimka a potom už dobře začnete. Největší chybou co můžete udělat je překročit váš závazek (dát si jednu pivo když jste se rozhodli nepít, koupit si zbytečnost když jste si řekli že už nebudete utrácet, ....) a říct si, že tohle byla výjimka a zítra začnu znovu a lépe. Nespoléhejte na to, že zítra budete někým lepším.

Řekněte si - když tohle poruším, velmi pravděpodobně to budu porušovat dále. Budu to porušovat další roky, jako většina lidí. A skončím s deseti kily navíc, skončím bez peněz na účtu, skončím na smrtelné posteli bez nového podnikání, které jsem myslel, že rozjedu.

Připomeňte si, že porušení pravidla znamená, že ho budete porušovat dále. A dále, a dále. Pak budete mít daleko větší motivaci zůstat při vašich cílech a zvycích, které chcete vybudovat.