Peníze, čas a energie

Dobře, víte už vás první krok. Víte co máte udělat. Co k tomu budete ale potřebovat?

Především tři hlavní zdroje - peníze, čas a energii.

Abyste nezůstali u pocitu, že pro vaše sny něco děláte, je dobré váš postup nějak sledovat. Život od nás očekává rozumné výsledky do určitého data. Každý chce výsledky v nějakém termínu.

Začněte sledovat jak trávíte čas na vašich cílech. Pokud víte co chcete, je dobré sledovat, jestli to také děláte. Sledujte jestli opravdu trávíte čas prací na vašem prvním kroku.

Jak utrácíte peníze. Možná chcete být milionářem, možná chcete peníze na novou marketingovou kampaň. Možná chcete ...co vlastně chcete? Sledujte za co utrácíte a uvidíte, jestli utrácíte za to, co vás přibližuje k vašemu cíli. Většina milionářů nemá auto za milion - proto jsou milionáři. Myslete na to, protože vzhled může být hodně zavádějící.

Energie. Správa energie je důležitější než správa čas (time management). Skvělé, že máte v kalendáři dvě hodiny na vašeho partnera - je ale sedm večer a jste totálně vyšťaveni po práci a z hezkého večera se nic nekoná. (na tohle téma doporučuji skvělou knížku The Power Of Full Engagement od Jim Loehra a Tony Schwartze).

Pokud dobře řídíte čas, tok peněz a vaši energii, pak jste na dobré cestě za vaším cílem.