Testování vašeho plánu

If you hear a voice within you say "you cannot paint," then by all means paint, and that voice will be silenced.                         -Vincent Van Gogh

Mít plán zní profesionálně, zodpovědně a systematicky. Přišel jsem se skvělým plánem jak (doplňte dle vás) můžete slyšet poměrně často. Máte také své plány? Jak si ověřit, že jsou realizovatelné?

Problém s plány je nejen v jejich plnění, ale především v tom být si jistý, že jsou správné. Říkejme tak plánům domněnky, protože pokud si nejsme jisti výsledky a nemám žádnou zpětnou vazbu, jde pouze o domněnky. Jak dostat z domněnky reálný plán jde snadno - rychle inovujte, rychle dodávejte na trh váš produkt či službu a rychle se učte z výsledků.

Ať už je váš plán začít úspěšný blog, odstartovat revoluci nebo si pořídit psa - začněte vaše domněnky testovat. Pokud si myslíte, že máte kreativního ducha a chcete fotit, půjčte si od někoho foťák, nafoťte pár tisíc fotek, ty nejlepší nahrajte na web a začněte shánět zpětnou vazbu - pokud si lidem budou vaše fotky líbit, máte jistotu, že by z toho mohlo něco být.

Nemá cenu čekat, až budete mít ten nejlepší foťák. Nemá cenu se snažit získat obrovský kapitál, abyste mohli něco vytvořit. Zákazníci nepotřebují to, co si myslíte, že by potřebovat měli. Kupují to co opravdu oni sami potřebují a to nepoznáte dokud to nezačnete zkoušet.

Co jste zjistili?